Môžem synovi podať Vermox, keď ešte nemáme výsledky vyšetrenia?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

môjho 6 ročného syna behom týždňa pobolievalo trikrát bruško. Bolesť bola lokalizovaná okolo pupka a v nadbruší, a to väčšinou poobede a po jedle. Bolesť trvala 30 - 60 minút a potom sama prešla.

Pri týchto bolestiach má syn skoro každý večer svrbenie konečníka, zadoček nemá červený. Bola som sa poradiť s našou doktorkou, či máme prísť a kázala len doniesť stolicu. Nasadila Vermox, vraj to môžu byť parazity. Tak čakáme na výsledky. Vraj netreba počkať na výsledky, ale podať lieky hneď.

Mám mu podať Vermox, keď nemáme ešte výsledky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, riaďte sa postupom lekára.

Parazity v populácii detí sú extrémne časté, preto často ordinujeme Vermox bez čakania na výsledok (často aj výsledok príde ako negatívny ale po Vermox kúre je dieťa bez príznakov, čo svedčí o správnosti preliečenia aj napriek negativite výsledku, ktorá je spôsobená tým, že nie do každej stolice sa parazit musí vylúčiť - my si napr. preto často berieme až tri vzorky stolice).

Vermox je nutné po 2-4 týždňoch opakovať a preliečená by mala byť celá rodina.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas