Môžem zobrať von do kočíka dcérku, ktorá má zvýšenú teplotu?

Zodpovedané
23. mar 2023

Dobrý deň,

mám 16-mesačnú dcérku, ktorá bola 14.3.2023 očkovaná. Na 7. deň dostala horúčku 38,5°C. Tá trvá už 3. deň. Teplota jej vyšie nejde. Keď jej dám Nurofen alebo Panadol, tak jej ide dole na 37,3 - 37,5°C. Idú jej aj očné zuby .Teplotu zvykne mať ráno a večer.

Koľko môžu trvať horúčky?

Kedy mám ísť nášmu lekárovi?

Keď má zvýšenú teplotu, môžem ju zobrať von sa prejsť s kočíkom?

Ďakujem

Dobrý deň,

v čase zvýšenej teploty ju von neberte. Cez obed, keď teplotu nemá, tak pokojne.

Ak budú opakované výstupy teplôt aj dnes, tak pred víkendom by som k lekárovi zašla - prichystajte si záznam teplôt - ako často, do akých hodnôt vystúpali.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas