Môžu neliečené pneumokoky v nose 3-ročného dieťaťa spôsobiť zdravotné problémy?

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

lekárka urobila 3-ročnému synovi výter z nosa a bol mu potvrdený pneumokok. Je očkovaný.

Môže mu pneumokok spôsobovať problémy, keď mu lekárka nenaordinovala žiadnu liečbu?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to štandardný postup - pneumokok sa totižto n nošteku zdravých jedinocv vyskytuje bežne. Lieči sa iba v prípade, že spôsobuje akútne známky infektu (horúčky a vysokú zápalovú aktivitu).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas