Musí mesačný synček nosiť ortopedické gaťky?

Zodpovedané
20. nov 2021

Dobrý deň,

s mesačným synčekom sme boli u ortopéda. Nález má normálny, dobrý na svoj vek. Kĺbiky sú ešte nezrelé. Lekár povedal, nech do 3 mesiacov nosí gaťky naširoko. Objednala som z Dr.Max také, ktoré sú aj pohodlné. Synček ich nechce nosiť, hrozne plače. Nevie v nich kopkať a ani krčiť nôžky.

Pediatrická povedala, že ak je nález ok, tak ich nosiť nemusí. Neviem, či som ju dobre počula, lebo malý kričal na vyšetrení. Tak si to chcem len potvrdiť.

Je potrebné ich nosiť?

Ďakujeme

Dobrý deň,

skúste Vašej doktorke zavolať, lebo neviem aký má nález. Na ortopedickom vyšetrení sa to presne "čísluje" a podľa toho sa buď gaťky musia, resp. nemusia nosiť.

Ak plače, tak zatiaľ som mu ich dala iba na noc.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas