Musí ročné dieťa ešte piť umelé mlieko?

Zodpovedané
24. júl 2020

Dobrý deň,

dcérka má viac ako rok. Doteraz bola dojčená, ale už som ju odstavila. Umelé mlieko nechce piť.

Je potrebné jej ho dávať v takomto veku?

Ďakujem

Dobrý deň,

je odporúčané, aby batoľa po 1. roku života prijímalo mliečne produkty v množstve aspoň 330ml/deň, po 2.roku života aspoň 125ml/deň.

Nakoľko to ťažko dosiahnuť jogurtami, syrmi, tak je vhodné aj pitie mlieka.

U detí do 3 rokov je najvhodnejšie dojčenské mlieko, ale ak ho dieťa odmieta je možné dávať aj bežné kravské plnotučné pasterizované mlieko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas