Musím ísť s 5 mesačnou dcérou na alergologické vyšetrenie?

Zodpovedané
11. máj 2021

Dobrý deň,

moja 5 mesačná dcérka má atopický ekzém. Ja mám diétu a nejem nič mliečne. Robím to ako prevenciu na ABKM.

Mám ísť na alergologické vyšetrenie, alebo to časom zmizne?

Ako ďalej postupovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

stav treba konzultovať s Vašou doktorkou. Nie u všetkých detičiek je potrebná alergológia, závisí to od priebehu atď.

Ak by bolo prítomná ABKM, tak vekom väčšinou mizne. Cca po 12 mesiaci.

Ak má diagnostikovaný atopický ekzém, tak je treba sledovanie kožným lekárom. V príkrmoch citrusy, bielok a aromatické zeleniny a orechy radšej až po 1. roku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas