Musím prevárať kravské mlieko pre dvojročného syna?

Zodpovedané
20. jan 2021

Dobrý deň,

syn má 2 roky a 1 mesiac. Stále je dojčený a nemá žiadne alergie.

Aké kravské mlieko mu môžem dať?

Musím ho prevára?

Ako často môže syn piť kravské mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

do 3 rokov sa kravské mlieko pre detičky neodporúča na pitie, ale sa odporúča umelé mlieko (dojčenské). Na varenie môže byť aj krabicové mlieko.

A synček je dojčený a ešte aj pije mliečko? A papá Vám pekne? Lebo býva to problém, že deti, ktoré pijú veľa mlieka nechcú jesť varenú stravu.

Ak mu ho však dávate aj tak, tak sa prevárať nemusí - samozrejme, ak hovoríme o kupovanom krabicovom mlieku, to teda nie je potrebné prevárať.

Automatové mlieko určite áno, ale to neodporúčam do 3 rokov ani do stravy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas