Na aké vyšetrenie mám objednať dcérku, ktorá stále kašle?

Zodpovedané
7. apr 2019

Dobrý deň,

moja 6 ročná dcéra začala pred dvomi týždňami kašlať. Najskôr iba v noci medzi 2 a 3 hodinou ráno. Postupne sa kašeľ objavil aj počas poobedného spánku. Teraz kašle celý deň. Najviac vtedy, keď je doma. Vonku iba veľmi málo. Je jedno, či sme doma u nás alebo u babiek. Všade rovnako kašle. Zvieratá nikde nemáme.

Boli sme u pediatričky a CRP má negatívne, teplotu nemá, dýchanie čisté, hrdlo ok, sopeľ nemá.

Najskôr som jej podávala Trifed na noc. Vždy jej pekne zabral. Teraz kašle od 21 do 23tej až pokým zaspí od vysilenia. Posledné 2 noci som jej pred spaním dala Promethazin. Inapriek tomu hneď ako ľahne do postele, tak minimálne hodinu ju drhne suchý stekavý kašeľ.

Posledné 2 dni mala zapchatý, resp. nemohla dýchať, keď leží. Jednu nosnú dierku má nepriechodnú, ako keby mala spuchnutú sliznicu v nose. Proti kašľu jej teraz zaberá je sprej do nosa Flixonase nasal spray, ktorý dostala na predpis od imunologičky. Vstreknem jej ho do nosa a do pol hodiny zaspí. Potom bez kašľa vydrží spať cca 4 - 5 hodín.

Na aké vyšetrenie mám dcérku objednať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

imunoalergologické vyšetrenie. Už od konca marca prebieha alergénna sezóna, neviem, či sa jej robili alergologické testy ale asi by boli vhodné + podľa výsledkov do liečby zaradenie liekov proti alergii v réžii imunoalergológa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas