Napovedá krvný obraz môjho 2-mesačného bábätka o alergii?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

môj plne dojčený 2-mesačný synček absolvoval odber krvi kvôli malým vlásočniciam krvi v stolici: Leukocyty 11,58; lymfocyty aut. 72,2; neutrofil automat.18,1; abs. počet lymfo 8,36; abs. počet eozinof. 0,31.

Ostatné parametre sú v norme. Pani doktorka povedala, že krv má v poriadku a údajne môže ísť o nejakú alergiu.

Môžete mi vysvetliť tento krvný obraz?

Napovedajú jeho výsledky o nejakej alergii?

Ďakujem

Dobrý deň,

z krvného obrazu sa alergia v krvi neurčuje.

Pri výskyte vlásočníc krvi v stolici bábätka sa najčastejšou príčinou ukazuje alergia na bielkovinu kravského mlieka. Ak je dieťatko dojčené odporúča sa mamičke prísna bezmliečna diéta (ani bezlaktózové produkty).

Ak je dieťatko na umelom mliečku, tak sa mu dá mliečko pri ABKM typu Allergy care. Ak sa po 2 - 4 týždňoch stolica upraví, hovorí to o pozitívnom výsledku testu a dieťa zotrváva na takejto formulke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas