Nebudú výsledky krvi dieťaťa skreslené, ak Aerius nevysadíme?

Zodpovedané
30. jan 2022

Dobrý deň,

dcérka má 2 roky a od narodenia bojujeme s atopickým ekzémom. Naša kožná lekárka vyšetrenie alergií u malých detí neodporúča z dôvodu falošných/skreslených výsledkov. Kožný nález dcérky nie je priaznivý, preto nás pediatrička poslala na alergológiu.

1,5 roka užívala Fenistil kvapky, asi 3 mesiace má Aerius sirup. Sestrička z alergológie mi povedala, že pred krvnými testami, čo jej budú robiť sa sirup nevysádza, len v prípade kožných testov.

Nebudú výsledky krvi skreslené, ak sirup nevysadíme?

Ďakujem

Dobrý deň,

užívanie sirupu neovplyvní krvné testy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas