Od akého veku by mala mať dcéra už pravidelnú menštruáciu?

Zodpovedané
12. feb 2021

Dobrý deň,

12 ročná dcéra mala 1. menštruáciu minulý rok cez leto, ale bolo to skôr také špinenie. Potom o 2 mesiace mala riadnu menštruáciu. Odvtedy ju mala len 2x. Perióda bola dosť dlha cca 8 - 9 dni. Naposledy dcéra dostala menštruáciu 1.1. a dnes je 9.2. a ešte nič.

Na svoj vek je veľmi vyspelá, kľudne jej tipujú aj 15 rokov. Som z toho nervózna a ona tiež.

Od akého veku by mala mať pravidelnú menštruáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

väčšinou to trvá 2 roky pokým sa cyklus nastaví. Takže ste v "termíne".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas