Pískanie na prieduškách 6 ročného syna. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
9. aug 2020

Dobrý deň,

riešim možno netypický problém týkajúci sa môjho 6 ročného syna. Už asi 4x sa nám stalo, že mu z ničoho nič začalo pískať na prieduškách. Nekašle, dýcha normálne, nemá nádchu, nenaháňa sa.

Vôbec nevieme odsledovať, že čo to spúšťa. Pískanie je počuteľne slabšie. Upozornil nás na to syn, že počuje ako mu píska. Do 20 minút mu to vždy prejde.

Boli sme u lekárky. Poslúchovo je čistý, alergie nezistené, imunita ok.

Kam sa ešte máme obrátiť?

Keď je dlhšie zohnutý, má ohnutý chrbát, tak vtedy sa mu to vždy stane. Lekárka povedala, že to s tým nesúvisí.

Ďakujem

Dobrý deň,

pískanie na prieduškách je väčšinou spôsobené obštrukciou ("prekážkou") v dýchacom strome na podklade alergickom alebo vírusovom, ale vtedy nedochádza k spontánnej úprave za 20 minút. Ale sú potrebné lieky na to, aby dieťa bolo znovu OK.

S týmto som sa nestretla. Možno detský pneumológ/imunoalergológ by Vám vedel povedať niečo viac. Respektíve minimálne synčekovi vyšetriť pľúcne funkcie, aby sa vylúčila pľúcna obštrukcia, astma a vedeli ste sa pohnúť ďalej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas