Plač bábätká v spánku. Máme navštíviť neurológa?

Zodpovedané
27. máj 2019

Dobrý deň,

v poslednom čase sa môj skoro 11 mesačný syn budí zo spánku s veľkým plačom. Väčšinou začne plakať po polhodine. Tak si s ním teraz zvyknem ľahnúť a keď začne, chytím mu ručičku. Keď ma uvidí, väčšinou sa ukľudní a spi ďalej. Niekedy nie. Rozhodí ručičky, je stŕpnutý a má doširoka očká, začne veľmi plakať. Robí to väčšinou cez deň, aj keď večer tiež ťažšie zaspáva.

Je to prípad pre neurológa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z toho, čo píšete mi nepríde, že by išlo o nejaký chorobný príznak. Synček sa zo spánku budí, ale vaša prítomnosť ho upokojí a spinká potom ďalej.

Ide skôr o prechodné obdobie úzkosti, kedy sa bojí byť sám pri ľahkom prebudení a potrebuje prítomnosť svojej maminky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas