Pokúša sa môj synček pretočiť, alebo má problém a je nutné navštíviť fyzioterapeuta?

Zodpovedané
7. jún 2022

Dobrý deň,

mám štvormesačného synčeka. Keď ho idem dať spinkať na posteľ, tak sa otáča stále na bok a vytáča hlavičku ako keby chcel spinkať na boku alebo na brušku. Keď ho tak skúsim dať, tak nechce a plače ako keby si nevedel nájsť polohu.

Je to len skúšanie pretáčanie z chrbátika na bruško, alebo treba navštíviť fyzioterapeuta?

Môže byť aj chyba vo vývoji?

Keď ho dám počas dňa na bruško, tak je rád. Aj hračky skúša chytať. Na bruško sa z chrbátika nevie otočiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr ide o prejav ľahkého refluxu.

Ak to robí iba pred spaním a teda nie prejavom poruchy vo vývoji či hypertonického syndrómu.Fyzio by som skrz toto neriešila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas