Pomáhajú aminokyseliny pri detskej mozgovej obrne?

Zodpovedané
10. nov 2019

Dobrý deň,

počula som o braní aminokyselín u dieťaťa s DMO. Našla som článok o tom, že to pacientom s DMO veľmi pomáha, no nenašla som nikde žiadne recenzie.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že toto je nad moje bežné spektrum informácii a vedomostí.

Je to otázka do "rúk" špecialistov - detská neurológia, ktorí sledujú túto tému a najnovšie štúdie určite oveľa intenzívnejšie a najmä, mohli by mať aj praktické skúsenosti s deťmi, ktoré by túto podpornú liečbu aj užívali a teda vedeli by zhodnotiť, či má alebo nemá v praxi nejaký efekt.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas