Poradíte mi ohľadom sťahovania predkožky u 5 mesačného syna?

Zodpovedané
22. dec 2019

Dobrý deň,

mám skoro 5 mesačného chlapčeka a dnes pri kúpaní som mu ako každý večer preťahovala predkožku. Iba tak, ako sa dá. Tak mi kázala pediatrička.

Má tam iba takú 4 mm dierku a videla som, že tam má takú bielu bodočku. Akoby maz alebo hnis. Myslím, že mu to je nepríjemné, keď mu to preťahujem. Teraz si myslím, že som mu spravila zle, že som mu to celé nepretiahla.

Mám ísť zajtra so synom k doktorke?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

preťahovanie predkožky u tak malého dieťaťa ani ešte nie je nutné, urológovia radia až okolo 10. mesiaca preťahovať v kúpeli.

Nateraz preto podľa mňa s preťahovaním prestaňte. Ak penis nie je priškrtení, začervenalý, opouchnutý, predkožka nie je natrhnutá, tak nie je potrebná návšteva lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas