Poradíte mi ohľadom umelého mlieka pre štvormesačnú dcérku?

Zodpovedané
15. jún 2020

Dobrý deň,

dcérka začína štvrtý mesiac a v poslednom období menej papá. Spapá iba okolo 700 - 800 ml umelého mlieka. Doteraz pila aj okolo 900 ml a aj cez 1000 ml.

V noci začala spať aj 6 hodín a na kŕmenie sa nebudí (predtým sa budila aj 2 krát počas noci a papala). Váži cca 6 kg. Mali sme problém s refluxom, takže užívame AR Nutrilon.

Mám dcérku v noci na kŕmenie budiť, aby sme dohnali dennú potrebnú dávku?

Niekedy aj počas dňa nechce nič vypiť aj 4 hodiny, len si uchlipne a potom to večer doháňa.

Nie je hustota tohto Nutrilonu pre ňu príliš sýta?

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôležité je ako dcérka priberá, aká bola jej pôrodná hmotnosť, či sú plienky pocikané v dostatočnom množstve a či psychomotoricky napreduje.

Iba z údaju o váhe sa vyjsť nedá, ale váha je pre 4-mesačné bábätko dievčatko na 50 mediáne - t.j., že 50% detí má v tomto veku váhu rovnakú.

Čo sa týka potreby príjmu tekutín - na túto váhu - je okolo tých 900 ml, avšak to, že dcérka nateraz pije menej. Môže ísť o stav prechodný spôsobený napríklad rastom zúbkov, začínajúcim ochorením.

To, že je interval spania v noci 6 hodín je len plusom pre Vás (zasa ak vychádzam z toho, že dieťatko priberá, prospieva napreduje, ciká normálne).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas