Prečo 1,5-ročná dcéra javí známky podchladenia i napriek tomu, že na dotyk je horúca?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

moja 1,5-ročná dcérka je momentálne chorá, užíva antibiotiká, má zapálené hrdlo. Ako počas každej choroby aj teraz som jej merala teplotu. Vždy ju mala zvýšenú, ale teraz má len 35,4°C. Na dotyk bola horúca, namerala som jej maximálne 36,0°C.

Čím to môže byť, že javí známky podchladenia?

Je potrebné kontaktovať lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

meranie v konečníku alebo bezkontaktným teplomerom? Takéto nameranie v konečníku (čo je najpresnejšia metóda merania teploty) je dôvod na návštevu pediatra.

Bezkontaktnému teplomeru neverte - pri ochorení tobôž. Ak je dieťa napr. spotené, tak meria úplne inak.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas