Prečo 2,5 mesačnému synovi opúchajú nôžky?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho syna, ktorý má 2,5 mesiaca. Pred 3 týždňami mu opuchli obe nôžky od členka dole. Opuch bol červený, až bordovej farby, na dotyk horúci. Po obklade opuch pomaly ustúpil. Po 3 dňoch sa to situácia opakovala. Išli sme k doktorke a tá mu zobrala krv, moč. Všetko v poriadku.

Pár dní na to znovu mal opuch, ale s tým, že 1 noha od členka dole a druhá noha celá. Hneď ráno sme išli k doktorke. Tá nás poslala do nemocnice na príjem. Na príjme mu zobrali krv, moč a všetko v poriadku. Nezobrali ho ležať, lebo syn nie je chorý. Doktorka v nemocnici nám povedala, že ak bude mať opuch, tak treba prísť.

A aby som mu nedávala na nohy nič, lebo chcú vidieť ako jeho nohy opuchnú (spravila som si aj foto). No ako sme prišli po mesto, tak opuch zmizol. Nemocnicu máme vyše pol hodiny cesty.

Včera mu opuchli znovu nohy, ale 1 noha celá a druhá až po koleno. Na pravej nohe ako som mu dávala obklad mu navreli aj žily na lýtku (modrou farbou). Potom po čase zmizli.

Syn je objednaný na kardiológiu do Banskej Bystrice, ale termín dostal až koncom marca. Syn je plne kojený.

Čo nám odporúčate?

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

treba synčeka poprešetrovať z hľadiska kardiálneho, nefrologického (obličkového), cievneho na to, aby sa prišlo k nejakému možnému záveru.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas