Prečo 3-ročný syn nerozpráva?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

syn má o chvíľu 3 roky a stále rozpráva len "mama, tata, papapa, haf, hau". Napodobní pár zvierat. Všetkému rozumie, aj ja jemu rozumiem. Má naučené určité samohlásky na pomenovanie a veľa vecí ukazuje. Ľahšie slovká zopakuje - dada, ďaďo, tata, dudu, ale viac nič. Autista nie je, je úplne normálny. Očný kontakt a motorika sú v poriadku. Je veľmi šikovný na obliekanie, papanie. Pýta sa na toaletu od 1 roka tak, že ukáže. Mne je už do plaču a prestávam veriť, že začne niekedy normálne rozprávať.

Ako by som mala ďalej postupovať, na koho sa obrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mali by ste vyhľadať logopedickú pomoc.

Ak ste si nerobili skríning MCHAT nikdy, tak si spravte: https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas