Prečo 7,5 mesačná dcéra plače pri položení na chrbátik?

Zodpovedané
3. dec 2021

Dobrý deň,

moja 7,5 mesačná dcéra v posledných dňoch plače pri položení na chrbátik. A to hlavne pri prevaľovaní a prezliekaní, Spustí plač už pri samotnom položení na gauč/posteľ/hraciu podložku.

V noci a aj cez deň spinká na chrbátiku bez problémov. Dokonca aj cez deň. Ak sa jej na podložke podarí ostať na chrbátiku, tak je v pohode. Plače iba vtedy, keď ju vezmem na ruky a položím. Teda pri prebaľovaní. Nespadla a ani sa nikde neudrela.

O aký problém môže ísť?

Môže to byť zo zúbkov?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr sa jej nepáči prebaľovanie a automaticky pri tom ako ju položíte na chrbátik si už myslí, že sa ide prebaľovať a spustí nárek. Ono sa prebaľovaním deti veľmi vedia bojovať a dávať najavo svoj nesúhlas.

Nemyslím si, že by to bolo zo zúbkov. To by bola mrzutá počas všetkých aktivít, nie iba pri položení na chrbátik.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas