Prečo 8 ročnú dcérku občas pichá pri srdiečku?

Zodpovedané
21. sep 2019

Dobrý deň,

moja 8 ročná dcéra sa občas sťažuje, že ju pichá pri srdiečku. Raz sa o tretej ráno na to zobudila, že ju pichlo.

Pravidelne sme chodili raz ročne celých 5 rokov na preventívnu kontrolu na detské kardio kvôli šelestu. Tento rok v máji sme boli tiež a pani doktorka nás vyradila. Vraj je všetko v poriadku. Robili aj echo aj EKG. Pokiaľ nebude problém, tak chodiť nemusíme.

Dcéra sa na pichanie sťažuje od začiatku septembra.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o problémy s krčnou chrbticou alebo kardiovaskulárne obtiaže. Dlhodobo nesúvisiace so šelestom.

Navštívte obvodnú lekárku, ktorá dcérku vyšetrí a zhodnotí ako ďalej postupovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas