Prečo dcérke cez deň nič nie je a v noci zvracia?

Zodpovedané
10. sep 2021

Dobrý deň,

moja dcérka už štvrtú noc večer vracia. Cez deň jej nič nie je, večer zaspí a zobudí sa na kašeľ. Následne všetko vyvracia.
Pred 4 dňami začala jemne pokašliavať, sucho iba odkašliavala.

Podľa skúsenosti to znelo ako priedušky, tak hneď som nasadila Stoptusin, skorocelový sirup a vitamíny. Kašeľ sa zmenil a začala ako keby vykašliavať.

Na druhý deň jej už nič nebolo. Ani sopeľ, ani teplota Kašeľ asi 5-10x za deň, nič strašné. No večer zaspí a začne kašľať a vracia. Keď všetko vyvráti, tak spí do rána.

Keď spí cez deň, tak nezvracia.

O aký problém môže ísť?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že jej zatekajú hlieny. Tie musí vykašľať a pri tom ju napína na vracanie a vracia.

Je typické, že je to v noci, keď je v polohe ležmo. Nateraz by bolo vhodné na spánok ju dávať do vyvýšenej polohy, aby hlieny nezatekali a naparovať sa inhalátorom, aby sa hlieny lepšie uvoľňovali a rýchlejšie ochorenie prešlo. Trvať to môže tak týždeň.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas