Prečo je 17 ročnému synovi vždy večer zle?

Zodpovedané
4. máj 2020

Dobrý deň,

môj 17 ročný syn sa už tretí deň sťažuje, že večer, keď ide spať a ľahne si na bok, alebo na brucho, tak mu príde ako keby zle. Brucho ho nebolí, len príde na neho akoby ťažoba a začne mu biť srdce. Je mu zima a začne sa triasť.

Bojí sa, že bude vracať. On vracanie neznáša. Zakryje sa. Musí si ľahnúť na chrbát a po pol hodinke to prejde. Nedarí sa mu potom zaspať. Zaspí o druhej ráno, lebo na chrbte zaspať nevie. Keď sa dá na bok a na brucho, tak príde na neho ťažoba.

Keď zaspí, tak spí do rána a ráno funguje normálne. Syn je futbalista, občas doma cvičí a chodí si zabehať.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem akú stravu a pitivo má na večeru posledné 2 - 3 hodiny pred spaním, ale príde mi to ako keby mu vetry tlačili na žalúdok - skúsiť večer vypiť čaj na žalúdok a trávenie a dať si 2 cps Espumisan.

Druhou alternatívou je infekcia Helicobacter pylori, ktorá spôsobuje podobné problémy ale skôr v dlhodobom horizonte - či ide o Helicobactera sa zisťuje vyšetrením stolice.

Ak by stav pretrvával dlhšie bola by vhodná aj nejaká zobrazovacie modalita - sonografia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas