Prečo je 2-ročná dcérka po hnisavej angíne stále zachrípnutá?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

2-ročná dcéra pred týždňom dobrala antibiotiká kvôli hnisavej angíne. Boli sme na kontrole a všetko bolo v poriadku. Mesiac dozadu mala miernu laryngitídu.

Dnes začala byť od rána zachrípnutá. Resp. má iný hlas ako keby mala zapálený hrtan. Iné príznaky nemá. Hrdlo a ani mandle nemá začervenané, ale všimla som si tam také biele krúžky. Keď mala angínu, tak to mala úplne červené. A biele pľuzgiere navreté. Teraz mi to príde úplne ako keby pozostatky tých pľuzgierikov.

Má takto vyzerať hrdlo po hnisavej angíne po týždni?

Mám sa obávať zachrípnutia, resp. zmeny hlasu spolu s tým, čo má na mandliach?

Naša doktorka má ešte týždeň dovolenku.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepredpokladám priamy súvis medzi angínou a zachrípnutím.

Možnosti sú 2:

  • môže ísť o začínajúcu laryngitídu,
  • alebo si pdoráždila hlasivky bublinkami či niečím studeným.

Skoré uzdravenie

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas