Prečo je 7 týždenný chlapček nervózny po jedle?
Zodpovedané12. okt 2021
Dobrý deň,
mám 7 týždňového chlapčeka, ktorý je v podstate od narodenia na umelom mlieku. Po každom jedle kričí, točí sa a plače.
Papá Hipp AR z dôvodu častého grckania. Pediatrička povedala, že z toho vyrastie. Primár gastroenterológie urobil sono, vylúčil stenózu a predpísal mlieko bez bielkoviny. Žiadna zmena. Vraj to prejde.
Môže pomôcť zmena mlieka?
Dáváme BioGaiu a Espumisan.
Môže byť na vine prípadný reflux?
Ďakujem
Dobrý deň,
áno na vine naozaj môže byť reflux. Neviem koľko toho chlapček vypije naraz, ale asi Vás upozorňovali, že pri refluxe je vhodné radšej kŕmiť častejšie a menšie množstvá, aby strava stíhala ľahšie prechádzať do dvanástnika zo žalúdka a bábätko "nepálila" refluxom.
Po napapaní by malo byť bábätko odgrgnuté, nenatriasať ním, ani ho hneď nedávať ľahnúť (aspoň 20 min po jedle). Celkovo spinkať by malo vo vyvýšenej polohe (podložte nohy postieľky na mieste, kde máva hlavičku).
Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas