Prečo lekári predpisujú deťom lieky, ktoré obsahujú benzoan sodný?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

môj 9-mesačný synček dostal liek Trifed na tečúci/zatekajúci sopeľ. Teraz čítam zloženie a je tam uvedený benzoan sodný.

Prečo sa dávajú detičkám takéto lieky, keď ich zložky sú zdraviu nebezpečné?

Ďakujem

Dobrý deň,

lekári predpisujú lieky, ktoré sú schválené xy štúdiami o bezpečnosti pre danú vekovú skupinu a úradmi pre kontrolu liečiv. Rovnako je to s látkou benzoan sodný.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas