Prečo má 20-mesačná dcéra tmavozelenú stolicu bez ohľadu na to, čo zje?

Zodpovedané
23. dec 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate....

Jedlo nemixujem a ani nepučím. Len jej ho musím dať v takých kúskoch, aby ich dokázala prehltnúť. K tomu veľa omáčky, inak mi to vypľuje a napína ju.

Ak by problém pretrvával aj po 2. roku, ako to mám potom riešiť?

A je v poriadku, že dcéra má väčšinou tmavozelenú stolicu bez ohľadu na to, čo predtým jedla?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku je farba stolica trošku netypická. Asi by som odporučila 3 mesiace užívať probiotiká Probiofix Imun Baby.

Ak by to pretrvávalo po 2. roku, spomeňte to obvodnej doktorke. Tá Vám vystaví výmenný lístok na ORL vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas