Prečo má 20 mesačný syn suchú a tvrdú kožu na nožičkách?

Zodpovedané
21. feb 2020

Dobrý deň,

synček má 20 mesiacov a má strašne zhrubnutú kožu okolo palcov na nožičkách, na prštekoch a pätách. Pršteky sa mu šúpu, ale palce ani päty nie.

Je uvedený problém spôsobený tým, že sa mu dosť potia nožičky?

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na príčine môže byť aj to, ale aj nevhodná obuv, spôsob chôdze, záťaž.

O kožu sa treba starať, krémovať (fajn je nakrémovať a dať potom ponožky, ale nie keď bude chodiť.

Čiže najlepšie na noc) a samozrejme jemne pemzou odstraňovať suchú olupujúcu sa vrstvu kože.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas