Prečo má 6 mesačný synček mokré a studené nožičky?

Zodpovedané
25. apr 2021

Dobrý deň,

môj 6 mesačný synček má od narodenia skoro stále studené nožičky a sú aj dosť mokré. Keď mu vyzlečiem pančušky, alebo ponožky, tak sú vlhké.

Čo to môže spôsobovať?

U obvodnej lekárky sme objednaní na odber krvi. Ona si myslí, že to bude anémia.

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdu povediac nemám skúsenosť s tým, že by anémia mala súvis s mokrými studenými nožičkami. Som v praxi 3 roky, takže pani doktorka má možno za tie roky tento súvis odpozorovaný (hoci v knihách sa nepíše).

Nožičky aj ručičky sa deťom potia pomerne často, ak je nôžka studená a mokrá. Znamená to, že sa spotila a ochladla. Nechávala by som ho viac bez ponožiek alebo o vrstvu menej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas