Prečo má 7 ročný syn začervenanú bradavku?

Zodpovedané
31. júl 2020

Dobrý večer,

môj 7 ročný syn má začervenanú a na dotyk bolestivú pravú bradavku. Nikde sa nešuchol, nič ho nepoštípalo, aspoň to nevidno a nie je si toho vedomý. Nesvrbí to. Miesto je na dotyk teplejšie. Má tiež mierne zvýšenú teplotu 37,9 °C.

O aký problém ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže byť, že v tomto teple sa napríklad viac spotil a bradavka sa šúchala o tričko, čím sa podráždila.

Potrite mu ju niečím chladivým, čo doma máte v hrubšej vrstve, prípadne kalciovou masťou.

Ak sa nález nezmení do 3 dní a budú pretrvávať zvýšené teploty, navštívte lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas