Prečo má 9 mesačný syn po príchode z vonka slzavé očká?

Zodpovedané
28. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 9 mesačného synčeka. Keď prídeme v tomto jarnom období z vonku, tak má slzavé očká a má z nich aj taký žltý výtok. Vyzerá to ako hnis. Trvá to ale len cca hodinku, potom má očká normálne.

Môže to byť prejav alergie?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr nie ako áno pri takto malo dieťatku. Povedala by som, že môžu byť podráždené (slnko, vzduch, prach, ruky) a teda je dobré mať nejakú bariéru - okuliare.

Ak by výtok pretrvával dlhšie, tak očká vytrite tampónom namočeným vo vode. Prípadne vykvapkajte Occuflash.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas