Prečo má dvojmesačné bábätko zelenú stolicu?

Zodpovedané
27. okt 2021

Dobrý deň,

8 týždňové bábätko má zelenú stolicu. Bábätko je spokojné, dobre papá (priberá cca 250 g za týždeň). Je na materskom mlieku.

Prvýkrát malo zelenú stolicu pred týždňom. Doktorka nám doporučila Probio-Fix baby. 1 deň je stolica horčicová a druhý deň zelená.

Je to v poriadku?

Čo je príčinou zelenej stolice?

Ďakujem

Dobrý deň,

zelená stolica nie je žiadny chorobný príznak a majú ju občas aj plne prospievajúce dojčené detičky.

Jednou z príčin je napríklad to, že bábätko je v plienke dlhšie pokakané a stolica zozelenie, ale aj zmena mikrobiómu - na čo Vám Vaša pani doktorka veľmi správne dala úžasné probiotiká.

Robíte všetko správne, Vaše bábätko je podľa všetkého v poriadku. Probiotiká využívajte.

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun sú výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus rhamnosus GG, LGG®, Bifidobacterium animalis, ssp. lactis, BB-12®

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas