Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dobrý deň,

hlienové stolice môžu byť prítomné a nie je to znakom žiadneho ochorenia (málokedy hlien v stolici súvisí so zahlienením dieťaťa).

Avšak sú často pri enteritídach, či už vírusových ale aj pri Campylobacterovi. Z tohto hľadiska je vhodné vyšetrenie stolice na vírusy a antigén Campylobactera. Liečba je iba podávaním probiotík (aspoň 2 mesiace).

Čo sa týka laryngitídy, je to vírusové ochorenie to znamená vyhnúť sa jej v podstate nedá, nakoľko vírus v populácii je a dieťa sa ľahko nakazí. Ide len o imunitu a schopnosť organizmu vysporiadať sa s ním.

Deti so sklonom k atopii (alergie rodičov) trpia celkovo respiračnými ochoreniami častejšie a stretávam sa s tým, že niektoré deti sú náchylnejšie na toto ochorenie (laryngitídy opakovane). Vírus spôsobí zápal v dýchacích cestách (larynx, trachea) v dôsledku čoho opuchnú a zúži sa priesvit dýchacích ciest - preto má dieťa problémy s dýchaním, štekavý kašeľ, zaťahuje podkľúčnu jamku a medzirebrové priestory atď.

V štádiu zachrípnutia hlasu by som dala aspoň antihistaminiká (Prometasin - zároveň aj upokojuje, čo je pri laryngitídach žiaduce alebo aspoň Fenistil kvapky) + zvýšená poloha, synčekovi neprehrievať izbu, zvlhčovať vzduch.

Na podporu imunity môžete kúpiť Cebion multi sirup - 5 ml denne.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová