Prečo má moja 8 mesačná dcérka citlivé ušká?

Zodpovedané
25. sep 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom 8 mesačnej dcérky, ktorá divne reaguje, keď jej čistím uši vatovou tyčinkou. Ale keď jej čistím okolo uška. Zatvára pritom očká a ako keby driemala. Keď prestanem, tak to nerobí. V 3. mesiaci mala predpísané Burrow kvapky kvôli svrbeniu.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

deťom sa takým spôsobom ušká nečistia. Stačí po každom kúpeli jemne vytrieť uška pokrčenou utierkou (uteráčikom).

Vatovou tyčinkou zatláčate špinu do uška, asi jej to je nepríjemné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas