Prečo má moje trojmesačné dieťa červené vlásočnice v plienke?

Zodpovedané
19. apr 2020

Dobrý deň,

moje plne dojčené trojmesačné dieťa má krv v stolici. Našla som to už vo viacerých plienkach. Tá krv vyzerá ako žilky v oku. Sú to červené vlásočnice.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

krv v stolici môže byť pri alergii na bielkovinu kravského mlieka, pri intoleranciách, atď.

Ak dojčíte plno, skúste vy úplne zo stravy vysadiť mlieko - laktózu. Väčšinou toto jednoduché riešenie (pri takto malom krvavom vlákenku a nie väčších stratách krvi stolicou) dieťatku pekne pomôže.

Ak pomôže, pokračujte v tejto diéte, ak nie, treba navštíviť obvodného lekára. Efekt, či pomohlo vysadenie mliečnych výrobkov odsledujte v časovom horizonte 5 - 7 dní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas