Prečo má synček užívať Neurol, keď má epileptické záchvaty?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

synčekovi zistili epilepsiu parcial so sekundárnou generalizaciou komplexne. Užíva Keppru a Neurol 0.25 ráno polku a večer polku.

Aký význam má užívanie Neurolu?

Tento typ sa prejavoval synčekovi tak, že padol dozadu modral nedýchal a veľmi ho šklbalo.

Čo znamnemá kumulácie epi záchvatov?

Je to status epileptikus?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že na upokojenie. Nie som neurológ, nevyznám sa do špeciálnej antiepileptickej liečby.

Kumulácia epi záchvatov znamená, že sa záchvaty nakopujú na seba a je ich viac. Status epilepticus je stav, kedy nie je možné záchvat ukončiť. Je to teda niečo iné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas