Prečo má trojmesačná dcéra krv v stolici?

Zodpovedané
26. jún 2020

Dobrý deň,

mám trojmesačnú dcérku, ktorej sa asi pred mesiacom jej objavila vo väčšom v plienke červená krv (vlásočnice). Odvtedy mala len buď bodky ako špendlíkovú hlavičku krvi, alebo len čiarku. Niekedy aj dva dni nemala nič a potom zase.

Dávam si na stravu pozor a aj som sa snažila si odsledovať kedy kaká, resp. nekaká krv. Nezaregistrovala som, žeby to mohlo byť z niečoho čo som zjedla.

Malá je stále spokojná, spinká dobre aj papá. Smeje sa a nie je na nej vidno, že ju napríklad bolelo bruško. Keď kaká silnejšie, tak tlačí.

Pediatrička jej robila výter a brala krv a všetko mala v poriadku.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

často krv v stolici u dojčených bábätiek môže spôsobiť mliečne v strave mamičky.

Skúste vysadiť mliečne výrobky, resp. kupovať si prechodne bezlaktózové a odsledujte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas