Prečo mojej trojmesačnej dcérke padá hlavička?

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý deň,

od piatku začala mojej takmer trojmesačnej dcére padat hlavička na jednu stranu a celá je vykrútená do jednej strany akoby nemala nad ňou takmer žiadnu kontrolu. Toto pozorujem od vtedy ako som ju nakladala a vykladala z autosedačky. Robila som to viackrát za sebou, lebo plakala. Dvakrát sa mi zdalo ako keby sa triasla, tak som ju hneď vybrala. Potom už bola kľudná, ale v spätnom zrkadle sa mi zdalo, že jej padala hlavička.

Pasívne dat hlávku do rovnej polohy ide veľmi ťažko. K večeru sa to trochu zlepší a vyzerá rovnejsie. Hlavičku vedela dvíhať, keď bola na mne. Na podložke len naozaj kratučko. Teraz už nezdvihne vôbec.

Na pohotovosti jej nezistili žiadnu prekážku v ústach a žiadne hrče na krku, reflexy sú dobré. K pediatrovi sa dostaneme v pondelok.
Dcéra papa normálne, nevyzerá že by mala bolesti.

Ako by ste odporučili postupovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dnes je pondelok, takže postup už určí pediater.

Avšak aj tak, by som Vám odporučila, že je potrebné, aby sa na dcérku pozrel Vás pediater a ďalej postupovať podľa výsledku vyšetrenia (či sa odporučí vyšetrenie detským ortopédom atď..).


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas


Union zdravotná poisťovňa prináša svojim najmenším poistencom množstvo benefitov. Získajte príspevok na okuliarové rámy pre deti a veľa ďalších výhod.
www.union.sk/vyhody-pre-najmensich