Prečo sa 20 mesačný syn ťahá za uši a búcha po hlave?

Zodpovedané
12. júl 2019

Dobrý deň,

môj 20 mesačný syn je už druhý týždeň uplakaný a často sa počas dňa bije dlaňami po hlave a silno si ťahá uši. Robí to pri akejkoľvek činnosti. V noci zle spí a a pýta si mlieko dvakrát za noc.

Môžu mu ísť zúbky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na bolesť uška sa nesťažuje? Môže ísť aj o prejavy bolesti, aké bývajú pri prerezávaní zúbkov.

Ak sa Vám synček nezdá je treba vyšetrenie lekárom, ktorý pri vyšetrení ústnej dutiny bude hneď vidieť, či sú na príčine prerezávajúce sa zúbky, alebo treba pátrať o inej možnej príčine.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas