Prečo sa 3,5-ročná dcérka začala v noci pocikávať?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

3,5-ročná dcérka nemá plienku cez deň už vyše roka, býva bez nehody. Posledné cca 2 -3 mesiace už nemá plienku ani na noc (nočné plienky sme zrušili, keď mala ráno plienku dlhšie obdobie ráno úplne suchú), tiež bez jedinej nehody. Až doteraz.

Za posledný týždeň sa v noci pocikala 3x, nezobudila sa na to. Myslela som aj na infekciu močových ciest, ale domáce testačné prúžky Dekaphan sú negatívne. Iné príznaky nemá.

Čo ešte môžem urobiť?

Mám jej na noc vrátiť plienku?

Hlavne kvôli tomu, že sa na mokré gaťky, pyžamko, plachtu ani nezobudí a je v mokrom kým na to teda neprídem ja.

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o prechodné obdobie spojené s nejakým diskomfortom, o ktorom možno neviete.

Na pár nocí by som zrejme vrátila plienku a s dcérkou sa o tom aktívne rozprávala. Prípadne ju dala, keď idete vy spať vycikať v polospánku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas