Prečo sa môjmu synovi tvorí pri chorobe herpes?

Zodpovedané
18. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 8 ročného syna. Keď býva chorý, tak sa mu vyhodí herpes, zapáli pipík a najnovšie zo zadku okolo konečníka mu zlieza koža.

Probiotiká a tabletky na imunitu užíva.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, že sa synovi počas choroby vyhodí herpes je spôsobené dočasným oslabením imunity. Niektorým ľuďom sa v dôsledku toho objaví herpes, ktorý po prvotnom prekonaní herpetickej infekcie "spí" v našom tele celý život a práve pri oslabení imunity sa môže "vyhodiť".

Doteraz sa nepodarilo zistiť, prečo sa u niekoho vírus po celý život neprejaví ani raz a u iných vyvoláva frekvenciu oparov pravidelne.

Čo sa týka zapáleného "pipíka", tak je potrebné vyšetrenie močového sedimentu.

A čo sa týka kože okolo konečníka, tak neviem sa k tomu vyjadriť. Zrejme to nesúvisí s ochorením. Pre opakované herpesy by však u syna bolo vhodné doplniť minimálne krvný obraz a imunoalergologické vyšetrenie.

Kúpte si aj vitamíny skupiny B.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas