Prečo sa nemôže očkovať počas chrípkového obdobia?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania. Moja 26 mesačná dcérka mala byť zaočkovaná v 15. - 18. mesiaci. Pani doktorka ma neupozornila, že má byť očkovaná. Spomenula mi to až teraz a povedala, že to necháme teraz tak kvôli chrípkovému obdobiu. Preložila to na marec. To bude mať dcérka 30 mesiacov.

Prečo sa nemôže očkovať počas chrípkového obdobia?

Mohlo by to dieťaťu uškodiť?

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem prečo Vás momentálne takto pani doktorka pokynovala. Nie je to bežnou praxou v ambulancii detského lekára. Ak je dieťa zdravé, očkuje sa.

Predpokladám, že Vaša pani doktorka rozmýšľa tak preto, že nakoľko je chrípkové obdobie tak, ak by dcérka ochorela na chrípku a mala by vysoké horúčky, tak by to mohlo "imitovať" reakciu na očkovanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas