Prečo sa synčekovi robia pri pití mlieka červené fľaky?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

keď môj synček pije mliečko, tak sa mu urobia na tváričke červené fľaky. Pediatrička povedala, že to nemôže byť z mlieka. Jemu sa to však robí len vtedy, keď pije mliečko. Fľaky sú výraznejšie, len fotka to nezachytila.

Synček má zistený atopický ekzém. Používa mastičku, ktorá veľmi pomáha.

Čo znamenajú tie fľaky?

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je inak stav jeho kože stabilizovaný, tak môže ísť aj o reakciu na cumeľ/fľašku. Ak by mal alergiu na bielkovinu kravského mlieka, tak by sa ekzém určite nezlepšil "iba tak" a prejavy by boli na koži rozsiahlejšie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas