Prečo sa trojročnému synovi pri pomalej chôdzi podlamuje noha?

Zodpovedané
24. mar 2021

Dobrý deň,

môjmu trojročnému synovi sa už pár mesiacov niekdy pri pomalej chôdzi podlomí jedna noha a ďalej normálne pokračuje v chôdzi. Nič ho neboli, stále behá. Je to živé dieťa.

Začínam sa báť, že či nemá nejakú svalovú chorobu alebo nádor. Resp. aby nebolo podlamovanie trvalé.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

nestretla som sa s tým, že by sa takto prejavovala nejaká diagnóza.

Ak nie je prítomná bolesť, behá, vrtí sa , je živý tak ma napadá iba, aké máte topánky, či mu niečo neprekáža počas pomalej chôdze, čo sa záujmom a hrou eliminuje. Neviem.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas