Prečo syn aj napriek užívaniu antivirotík dostal vysoké teploty a zadnú nádchu?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

syn po opakovaných častých infektoch začal po nástupe do škôlky kvôli zníženej imunite užívať antivirotiká Isoprinosine na posilnenie imunity. Okrem toho mu ORL lekár predpísal Zyrtec a Flixonase.

Prečo aj napriek užívaniu týchto liekov dostal vysoké teploty a zadnú nádchu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pretože sa aj tak stretáva s vírusmi a Isoprinosine nepôsobí takým spôsobom, že ochraňuje pred nakazením sa. Skôr pôsobí na stimuláciu imunitného systému, aby zdolal vírusové infekcie.

Synček sa teda dokáže nakaziť vírusovými ochoreniami, hoci by jeho imunita mala trénovať o to viac, že má nasadený Isoprinosine.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas