Prečo syn odmieta jedlo po Robitussine a Calciovom sirupe?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

môj 5-ročný chlapček má suchý dusivý kašeľ a niekedy ho napína na vracanie. Je aj zachrípnutý, teplotu nemá.

S lekárkou som jeho stav konzultovala len telefonicky, mám mu podávať Robitussin a Calcium sirup. Robím tak, ale syn odvtedy odmieta akékoľvek jedlo.

Ako mám postupovať, aby začal jesť?

Ďakujem

Dobrý deň,

možností je viac. Buď mu zatekajú hlieny do bruška, ktoré má plné a neche jesť. Ďalej, že mu "proste nechutí" pri chorobe (čo je bežné aj pri dospelákoch). Alebo aj to, že má pachuť po Calciovom sirupe, ktorý by som nedávala. Je to niečo ako placebo - bez reálneho účinku na kašeľ.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas