Prečo synček kaká jeden deň bez problémov a druhý deň má zápchu?

Zodpovedané
16. júl 2019

Dobrý deň,

môj dvojmesačný syn je na umelom mlieku a trpí kolikami. Mlieko mu chutí a mám pocit, že aj koliky sa zlepšujú.

Jediné, čo ma trápi je jeho stolica. Jeden deň kaká aj trikrát bez problémov. V ten deň je spokojný a usmieva sa. Ďalší deň kaká len ráno, ide mu to veľmi ťažko. Potom celý deň nič. Veľmi sa jeduje, tlačí a mrnčí. Nemôže pokojne spať.

Prečo má takéto problémy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skúste mu pomôcť nasadením probiotík a Coli-prev prípravku.

Máte zdravého synčeka, ktorý má stolicu denne (netrpí zápchou), to, že jeden deňsa viac "pučí" je záležitosťou nie ešte úplne vyvinutého gastrointestinálneho traktu.

Problémy sa vekom určite zlepšia a synček bude ďalej prospievať do zdravia a spokojnosti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas