Prečo trojročnému synovi kolíše teplota?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

môj trojročný syn máva dlhšie zvýšenú teplotu. Kolíše mu po pár minútach. Najviac mal 37,6°C, ale tá sa mu dokáže za 5 minút znížiť na 36,8°C. Dnes som mu ráno merala moč a výsledok je takýto.

Môže to byť dôsledok toho, že pije menej vody?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem prečo meriate teplotu a akým teplomerom. Teplomer môže synček napríklad zle držať pod pažičkou, treba na to dať pozor. Meranie čelovým je úplne nepresné, tým sa netreba riadiť. Ani orientačne. S pitím vody by to súvis mať nemalo.

V moči má stopy krvi, bolo by vhodné vyšetrenie zopakovať u lekárky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas