Prečo u 11-mesačnej dcéry pretrváva suchý kašeľ tak dlho?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

mám 11-mesačnú dcéru, ktorá pred mesiacom prekonala laryngitídu. Užívala 14 dní antibiotiká. Potom bola ešte 2 dni zachrípnutá, suchý kašeľ na pár dní prestal. Po týždni sa však občasný suchý kašeľ vrátil. Dcérka inhalovala, podávala som jej Stoptussin a Fenistil, robila som jej hygienu nosa.

Nakoniec som s ňou išla k lekárovi, predpísal jej žltý Trifed. Užívala ho 5 dní a stále sa to nelepší, má suchý kašeľ, aj keď už nie taký častý. Vzduch zvlhčujem, vetrám. Teplota v izbe je 21,5°C.

Prečo ten kašeľ u nej stále pretrváva?

Ďakujem

Dobrý deň,

chce to viac času na regeneráciu priedušiek po ochorení. Nie je nič výnimočné. Chce to čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas